Jak usunąć przykry zapach z pralki
Pozostawienie w pralce choćby jednej, mokrej skarpetki, powoduje, że zaczyna ona z czasem w zamkniętym bębnie pralki wydzielać przykry zapach zgnilizny. Czasem nie można go niczym wyplenić, przez co świeże pranie wyjmowane z maszyny nie pachnie płynem do płukania czy proszkiem, ale właśnie ową stęchlizną. Problemem użytkowników pralek jest też smród wydobywający się z gumowej osłony bębna. Jeśli nie jest ona okresowo czyszczona i właściwie konserwowana, może zbutwieć. Najpierw jednak postępujący proces butwienia spowoduje, że pralka w naszej łazience czy kuchni stanie się źródłem smrodu, czego niewątpliwie każdy z nas wolałby uniknąć. Jeśli zapomnieliśmy wyjąć pranie z pralki, zapomnieliśmy o mokrej sztuce odzieży, która przeleżała w bębnie kilka dni czy tygodni, albo też guma przy bębnie jest już mocno wysłużona, musimy liczyć się z przykrym zapachem wydobywającym się z pralki. Jak go usunąć?
Na pewno większość z nas sięgnie po tradycyjne odświeżacze powietrza, które niestety jeśli przyniosą jakiekolwiek efekty, to tylko na krótki czas. Po paru minutach czy godzinach, smród zgnilizny i stęchlizny powróci, nawet ze zdwojoną siłą. Nie będziemy mogli go zignorować. Jak więc zabrać się do pozbycia się go raz na zawsze?
Warto sięgnąć po profesjonalne odświeżacze i neutralizatory powietrza ONA. Jako jedne z nielicznych na rynku nie maskują brzydkiego zapachu, ale rzeczywiście go usuwają z powietrza – szybko i bardzo skutecznie, pozostawiając po sobie jedyny przyjemny aromat. Do usunięcia nieprzyjemnego zapachu z pralki można użyć neutralizatora ONA w płynie. Wystarczy go rozcieńczyć z wodą i tak przygotowanym roztworem dokładnie umyć pralkę, bęben i gumową osłonę. Jeśli w łazience czy w kuchni smród stęchlizny zadomowił się na dobre, można go stamtąd wyplenić stosując neutralizator ONA Block, stawiając go w miejscu, w którym czujemy nieprzyjemny zapach i gotowe. Po kilku godzinach nie pozostanie nawet ślad po tym, że w danym pomieszczeniu cokolwiek śmierdziało.
Skomentowali nas