Pages Menu
Categories Menu

Jak usunąć zapach stęchlizny

 

Zapach stęchliznyStęchlizna – ciężko jednoznacznie opisać jak to pachnie, ale „smród” jest tutaj uniwersalnym określeniem.

Najczęściej spotkamy się z tym zapachem:

– w zamkniętych pomieszczeniach,

– tam gdzie są stare meble,

– nie trzepane dywany, pościele i kołdry,

– piwnice,

– strychy,

– miejsca gdzie ściany są zaatakowane przez wilgoć,

Ale czy tylko tam?
Nic bardziej mylnego. Stęchlizna może zaatakować także pomieszczenia, gdzie domownicy dbają o czystość i higienę. Wystarczy chwila nieuwagi i brak odpowiedniej interwencji, a ten nieprzyjemny zapach atakuje Twoje pomieszczenia.

Woda rozlana na kanapie, która wsiąka głęboko w warstwy chłonne, a po kilku dniach zaczyna brzydko pachnieć – także jest to typowa stęchlizna.

Wilgoć która rozwija się za szafą, często nie jest zauważalna i nawet po jej mechanicznym usunięciu, nasz dom nadal brzydko pachnie.

Stęchlizna jest bardzo powszechnym problemem

Tego typu sytuacji jest mnóstwo i nie sposób wymienić wszystkie, jednak znać problem to nie wszystko. Teraz trzeba wiedzieć jak z nim walczyć, a na to także jest kilka prostych sposobów.

Oto pomysły na to jak zwalczyć zapach stęchlizny:

1. Dokładnie osusz miejsca z wilgocią

Jeśli na ścianie pojawia się grzyb, zastosuj preparat grzybobójczy lub potraktuj ścianę promiennikiem ciepła. Grzyby nienawidzą suszy, a gdy pozbędziesz się wilgoci, one także znikną. Czasem wystarczy kilka sesji z promiennikiem lub najzwyklejszą dmuchawą ciepła.

2. Upierz i osusz meble

Jeśli o brzydki zapach podejrzewasz kanapę, fotel lub wersalkę, czasem wystarczy je uprać dokładnie wysuszyć. Pierzemy je za pomocą szczotki do dywanów, a najlepiej zrobić to w pogodny dzień, gdyż wtedy mamy pewność że całość szybko wyschnie.

3. Zastosuj preparat

Profilaktyka to podstawa. Preparaty typu Ona Block są stosunkowo niedrogie, łatwe i bezpieczne w użytku, a dodatkowo zapewniają naprawdę ładny zapach.

Podsumowując

Możliwości jest mnóstwo, a jaką Ty wybierzesz, to kwestia upodobania.

Życzymy przyjemnych zapachów! 🙂

 

Seria neutralizatorów zapachu ONA posiada gwarancję skuteczności lub zwrot kosztów zakupu !

Nic nie ryzykujesz, możesz tylko zyskać.