Pages MenuJak zlikwidować zapach spalenizny z mikrofalówki ?

 

Urządzenia gospodarstwa domowego pozwalają nam na przygotowywanie różnorodnych potraw dla całej rodziny. Bez kuchenki, lodówki, czy piekarnika byłoby to niemożliwe. Od wielu lat w naszych domach bardzo ważną funkcję spełnia jednak równocześnie mikrofalówka. Wiele powiedziano już na temat szkodliwości jedzenia potraw z mikrofalówki, ale to nie zaszkodziło jej popularyzacji w Polsce.

Głównym zadaniem, jakie spełnia w naszych domach mikrofalówka, jest przygrzewanie jedzenia. Obiad zrobiony o poranku przez panią domu może być w południe podgrzany samodzielnie przez męża lub dorastające dzieci w kilka minut. Nie ma potrzeby uruchamiania w tym celu piekarnika czy odpalania gazu na kuchence. Mikrofalówka w niecałą minutę podgrzeje talerz zupy, czy kotlety na drugie danie. W zasadzie, wiele potraw możemy bez problemu podgrzewać w mikrofalówce, dopierając odpowiednią temperaturę, masę posiłku, program podgrzewania i oczywiście czas.

Z racji tego, że do mikrofalówki wkładamy tak zróżnicowane potrawy jak np. kotlety mielone, rosół, a później nawet mleko dla dziecka w butelce, musimy zadbać o to, aby ich zapachy nie mieszały się ze sobą. Na domiar złego, ustalając zbyt wysoką temperaturę i zbyt długi czas, możemy wręcz spalić posiłek w mikrofalówce, a to niestety spowoduje, że będzie ona śmierdziała.

Trudno byłoby wywietrzyć mikrofalówkę, zwłaszcza, że zwykle po jej otwarciu zapala się w niej lampka. Raczej nie pozostawimy więc otwartych drzwiczek urządzenia na kilka godzin po to, aby pozbyć się z niej nieprzyjemnego zapachu.

Jak zatem zlikwidować zapach spalenizny z mikrofalówki, jeśli zdarzy nam się coś zbyt mocno podpiec? Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z tego urządzenia? W celu radzi się wykorzystać profesjonalne neutralizatory zapachów ONA. Najpierw, warto wyjąć z mikrofalówki talerz obrotowy i umyć go z dodatkiem Sprayu ONA. Roztwór ten wykorzystamy również do umycia wnętrza mikrofalówki. Neutralizator zapachów szybko rozprawi się ze smrodem spalenizny. Na koniec można spryskać wnętrze mikrofalówki sprayem ONA. Neutralizatory ONA są w pełni ekologiczne i nieszkodliwe dla zdrowia, dlatego też śmiało można je wykorzystać do czyszczenia mikrofalówek. 

W wielu przypadkach polecamy neutralizatory zapachów


Dla domu:Neutralizatory zapachów
Dla profesjonalistówŚrodki zapachowe
Dla medycynyWentylator powietrza